Witamy w naszej Akademii Montessori 🙂

„Sposób w jaki dzieci się uczą, przesądza kim będą.”
dr Maria Montessori
Nasze

Przedszkole

Czym dziś wyróżniają się placówki zainspirowane włoską metodą? Bazują na samodzielnym poznawaniu świata przez dzieci. Zakładają, że dziecko uczy się najefektywniej, gdy zajmuje się czymś, co je w danym momencie pasjonuje. W tradycyjnej szkole pyta nauczyciela: „Co mam robić?”. I słyszy: „Przepisać temat z tablicy i zrobić z książki ćwiczenie siódme”. W szkołach Montessori nauczyciele pytają, ale uczeń powinien spróbować sam na stawiane pytania odpowiedzieć. Czasami znajduje odpowiedź po kilku chwilach, innym razem po kilku dniach. Nauczyciel nie stara się go popędzać w myśl zasady „podążaj za dzieckiem”. A każde dziecko na naukę danej rzeczy ma swój czas.

Nasza

Szkoła

W 1998 roku dwóch amerykańskich studentów założyło firmę. Sergey Brin i Larry Page spotkali się na Uniwersytecie Stanforda, ale wcześniej obaj chodzili do szkół Montessori. To tam nauczono ich tego, by samodzielnie dochodzić do wyrażanych opinii. Firma, którą założyli, to Google. I właśnie od tej historii rozmowę o systemie Montessori zaczyna wielu nauczycieli i rodziców, którzy mieli z nim do czynienia. Bo kto nie chciałby, by podobną drogą poszły ich dzieci?

Blog

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2021 / 2022

W naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021 / 2022 odbędzie się 24 czerwca 2022 r ( piątek) o godz. 09.00 dla uczniów klas 1-8, Wakacje rozpoczną się kolejnego dnia – 25 czerwca i potrwają do 31 sierpnia 2022 roku. Wszystkim naszym uczniom życzymy udanych wakacji.
Czytaj więcej

Wszystkie wpisy

Zapisz swoje dziecko do naszej Akademii Montessori!